Tomatis metoda

• Pedagoška metoda vježbanja uha, tzv. fitness uha
  • Slušna stimulacija kojom se posebnom izabranom i procesiranom glazbom nastoji potaknuti CNS
  • Poboljšava senzoriku i kognitivne procese

Poboljšana senzorika potiče pažnju, prisutnost, integraciju, a kognitivni procesi zaslužni su za razmišljanje, razumijevanje i učenje

Mogu se očekivati poboljšanja u:

• slušanju
  • balansu
  • koordinaciji
  • vidu
  • vokalizaciji i
  • razini energije

Tomatis metoda blagotvorno djeluje posebno kod sljedećih stanja: autizam, ADD/ADHD, anksioznost, depresija,, cerebralna paraliza, moždani udar, disleksija, problemi u učenju, trudnoća, usvojena djeca, učenje stranih jezika.

Tomatis praktičar u zavisnosti od potreba djeteta izrađuje individualizirani program slušanja za svako dijete. Idealno je odraditi tri ciklusa. Svaki ciklus traje 13 dana tijekom kojih se glazba (Mozart i gregorijanski napjevi) sluša po dva sata dnevno.

Terapije se izvode pod nadzorom certificirane Tomatis praktičarke 2. stupnja, Maše Čiča.

Obratiti  se tajnici udruge za zakazivanje termina besplatne procjene djeteta za Tomatis terapiju!

Želiš li postati

Volonter?

Pojedinci/ke zainteresirani za volontiranje u Udruzi DIRA mogu dobiti informacije o našoj udruzi na ovoj stranici. Podijeli svoju ideju s nama i
Želiš li postati